Jak trafić do czytelnika?

Co jest potrzebne, żeby napisać książkę? Papier, długopis, maszyna do pisania (w wersji vintage) albo komputer. I natchnienie.

Ale natchnienie to coś bardzo ulotnego. A żeby powstała powieść, trzeba długo siedzieć nad komputerem, aż wystuka się dwieście, trzysta albo i więcej stron maszynopisu. A zatem może natchnienie nie jest tak ważne jak wytrwałość?

Mówi się, że o sukcesie decyduje 5% talentu i 95% pracy. Dobrze to brzmi, ale to nieprawda. Gdyby tak było, ludzie niezdolni a pracowici podbijaliby świat. Tymczasem do sukcesu potrzebny jest jeszcze trzeci składnik: wiedza.

Co jest potrzebne, żeby napisać książkę? A co jest potrzebne, żeby zrobić obiad? Garnki, pełna lodówka. Coś jeszcze? Owszem – przepis. Albo z książki kucharskiej, albo z Internetu, albo z kursu kulinarnego, albo podejrzany u doświadczonego kucharza. Bez przepisu też można, metodą prób i błędów, ale może się okazać, że jedzenie będzie niesmaczne, a garnki przypalone.

Wiedza i doświadczenie potrzebne są w gotowaniu; potrzebne są w prowadzeniu samochodu; potrzebne są w pisaniu książek.

Wiedzą, jak trafić do czytelnika (nie metodą prób i błędów) chciałbym się z Tobą podzielić.

Oto moja propozycja – półroczny kurs internetowy, w czasie którego poznasz tajniki przygotowywania powieści i pracy nad tekstem, aby sprawnie napisać książkę (lub poprawić już napisaną).

Szczegóły tutaj:

kurs-6m2Patronat merytoryczny:
tabliczka-ns-m

Patronat książkowy:
tabliczka-tarabuk-m

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *